ماه آگاهی از سرطان مثانه (Bladder Cancer Awareness Month) یک پویش جهانی با تمرکز بر مسائل پیرامون سرطان مثانه است که هر سال در ماه «مه» برگزار می‌شود.

هدف از این رویداد بین‌المللی، افزایش آگاهی در خصوص این نوع کمتر شناخته‌شده از سرطان و همچنین جمع‌آوری پول برای درمان مبتلایان به سرطان مثانه است. اهمیت این رویداد از آنجا نشأت می‌گیرد که سرطان مثانه حدود پنج درصد از کل موارد سرطان در دنیا را تشکیل می‌دهد. راه‌های مختلفی برای مشارکت عمومی در ماه آگاهی از سرطان مثانه وجود دارد.

برای مطالعه :

با روز جهانی اهدای عضو آشنا شوید.!

نحوه آگاهی‌بخشی ددرباره سرطان مثانه

اگر مایل به مشارکت در این رویداد هستید، می‌توانید با اهدای کمک‌های مالی منظم جهت کمک به مبارزه با سرطان مثانه این کار را انجام دهید.
با اختصاص مبالغ مالی به مؤسسات خیریه جهت حمایت از بیماران می‌توانید به نجات جان افراد مبتلا به سرطان مثانه کمک کنید. تعدادی مؤسسه خیریه مختلف در ارتباط با سرطان مثانه وجود دارد و بنابراین پیشنهاد می‌شود که مورد مناسب با خود را انتخاب کنید.

بهتر است در مورد نحوه هزینه‌کرد پول‌تان پس از دریافت آن توسط مؤسسه خیریه کسب اطلاع کنید. کمک به بیماران و خانواده‌های آنها از جمله راه‎‌های دیگر مشارکت در این رویداد است.
اگر در اطراف خود کسی را می‌شناسید که در حال حاضر با سرطان مثانه دست و پنجه نرم می‌کند، حمایت از او و خانواده‌اش باعث می‌شود که از کیفیت زندگی بهتری برخوردار شوند. با مؤسسه خیریه محلی خود تماس بگیرید تا نحوه کمک به افراد نیازمند را متوجه شوید.

همانطور که قبلاً ذکر شد، سرطان مثانه حدود پنج درصد از کل موارد سرطان را تشکیل می‌دهد و جزو مواردی است که اغلب نادیده گرفته شده یا کمتر در مورد آن صحبت می‌شود. در طول ماه آگاهی از سرطان مثانه می‌توانید با انتشار اخبار و پیام‌هایی درباره این نوع از سرطان و افزایش آگاهی پیرامون آن نقش خود را ایفا کنید.

این کار از طریق رسانه‌های اجتماعی با اشتراک‌گذاری پست‌های فیس‌بوک و توییت‌های مربوط به مؤسسات خیریه سرطان مثانه با خانواده و دوستان امکان‌پذیر است. همچنین در طول این ماه می‌توانید از تصاویر گرافیکی مربوط به ماه آگاهی از سرطان مثابه در عکس پروفایل خود استفاده کنید.

استفاده از هشتگ BladderCancerAware# و منشن BladderCancerUK@ راه دیگری است که به شما پیشنهاد می‌شود.

شرکت در گفتگوهای مربوط به سرطان مثانه به جلب توجه عمومی کمک می‌کند و باعث می‌شود که دیگران از علائم مختلف آن آگاه شوند. در عین حال می‌توانید سهم خود را با جمع‌آوری کمک‌های مالی ادا کنید.

برای مثال پیشنهاد می‌شود که یک چالش ورزشی با هدف کسب حمایت‌های مالی از آن را به عهده بگیرید یا اینکه در یک رویداد جمع‌آوری کمک‌های مالی مثل دوهای عمومی یا چتربازی ثبت نام کنید.

بیشتر بخوانید :

با روز جهانی سلامت روان آشنا شوید.!

تصمیم به هر کاری که گرفتید را با مؤسسه خیریه محلی زندگی‌تان در میان بگذارید تا دریابید که چطور می‌خواهید حمایت مالی را برای آنها جمع کنید. همچنین در طول این ماه می‌توانید رنگ نارنجی که رنگ مخصوص به آگاهی از سرطان مثانه است را برای نوع پوشش انتخاب کنید.

توصیه می‌شود لباس‌های نارنجی‌رنگی که از قبل در اختیار دارید را بپوشید یا اینکه تی‌شرتی به این رنگ را از مؤسسات خیریه سرطان مثانه خریداری کنید. به علاوه پیشنهاد می‌شود در صورت شرکت در هر نوع فعالیت مربوط به جمع‌آوری کمک‌های مالی لباس‌های نارنجی‌رنگ خود را بر تن کنید.

منبع: وبسایت daysoftheyear