مقالات


5 دلیل برای اینکه باید به خیریه‌ها کمک کنیم.

5 دلیل برای اینکه باید به خیریه‌ها کمک کنیم.

همۀ ما دوست داریم در مکان بهتری زندگی کنیم. برای اینکه دنیا به مکانی بهتر تبدیل شود، همه‌مان باید نقشی مؤثر ایفا کنیم. این نقش‌ها می‌تواند کمک‌های داوطلبانه، آموزش مهارت به افراد جویای کار، داشتن گوش شنوا یا حتی مهربانی و لبخند باشد. همچنین، می‌توانیم با کمک‌ کردن به خیریه‌ها تفاوت ایجاد کرده و دنیا را به مکانی بهتر تبدیل کنیم.حال یک پرسش مهم مطرح می‌شود: «وقتی خودم می‌توانم به‌تنهایی تفاوت ایجاد کنم چرا باید به خیریه‌ها کمک مالی کنم؟» همیشه می‌گویند «یک دست صدا ندارد!» در حوزۀ خیریه و عمل خیر هم با تجمیع منابع می‌توانیم کارهای بیشتر و مؤثرتری انجام دهیم. ساختار مؤسسه‌های خیریه فرصتی فراهم می‌کند که بتوانند از منابع مالی جمع‌آوری‌شده برای کمک مستقیم به افرادی که به آن منابع نیاز دارند بهره ببرند.

گرسنگی را متوقف کنیم

گرسنگی را متوقف کنیم

24 مهر، 16 اکتبر روز جهانی غذاست. سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) در سال 1979، این روز را به‌عنوان روز جهانی غذا نامگذاری کرد. در کشورهای مختلف جهان، روز جهانی غذا هرساله در 16 اکتبر جشن گرفته می‌شود که توجه‌ها را به گرسنگی جلب کنند تا اقدامات جهانی مناسب و مؤثری برای کسانی که از گرسنگی رنج می‌برند صورت گیرد و بر لزوم تضمین رژیم غذایی سالم برای همه تأکید شود.

روز جهانی عصای سفید

روز جهانی عصای سفید

پانزدهم اکتبر روز جهانی امنیت عصای سفید یا «White Cane Safety Day» است. این روز بهانه‌ای است برای گرامیداشت دستاوردهای نابینایان. در ایران نیز روز بیست‌وسوم مهرماه روز عصای سفید است. شاید این سؤال پیش بیاید که: «روز عصای سفید چه روزی است؟» در ادامۀ متن، دربارۀ روز جهانی عصای سفید بیشتر توضیح می‌دهیم.

10 اکتبر، روز جهانی بی‌خانمانی

10 اکتبر، روز جهانی بی‌خانمانی

روز دهم اکتبر روز بی‌خانمان‌ها نام‌گذاری شده است. وقتی به واژۀ «سقف» فکر می‌کنیم، مفاهیم و تصاویر مختلفی در ذهنمان شکل می‌گیرد. فکر می‌کنید وقتی یک بی‌خانمان به این واژه فکر می‌کند چه تصویری می‌بینید؟ بی‌تردید، تصویر ذهنی او بسیار متفاوت خواهد بود چون سقف بالای سر ما آرزوی اوست!

درباره‌ی نویسنده
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...