معرفی نیکوکار


گرسنگی را متوقف کنیم

گرسنگی را متوقف کنیم

24 مهر، 16 اکتبر روز جهانی غذاست. سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) در سال 1979، این روز را به‌عنوان روز جهانی غذا نامگذاری کرد. در کشورهای مختلف جهان، روز جهانی غذا هرساله در 16 اکتبر جشن گرفته می‌شود که توجه‌ها را به گرسنگی جلب کنند تا اقدامات جهانی مناسب و مؤثری برای کسانی که از گرسنگی رنج می‌برند صورت گیرد و بر لزوم تضمین رژیم غذایی سالم برای همه تأکید شود.

روز جهانی عصای سفید

روز جهانی عصای سفید

پانزدهم اکتبر روز جهانی امنیت عصای سفید یا «White Cane Safety Day» است. این روز بهانه‌ای است برای گرامیداشت دستاوردهای نابینایان. در ایران نیز روز بیست‌وسوم مهرماه روز عصای سفید است. شاید این سؤال پیش بیاید که: «روز عصای سفید چه روزی است؟» در ادامۀ متن، دربارۀ روز جهانی عصای سفید بیشتر توضیح می‌دهیم.

10 اکتبر، روز جهانی بی‌خانمانی

10 اکتبر، روز جهانی بی‌خانمانی

روز دهم اکتبر روز بی‌خانمان‌ها نام‌گذاری شده است. وقتی به واژۀ «سقف» فکر می‌کنیم، مفاهیم و تصاویر مختلفی در ذهنمان شکل می‌گیرد. فکر می‌کنید وقتی یک بی‌خانمان به این واژه فکر می‌کند چه تصویری می‌بینید؟ بی‌تردید، تصویر ذهنی او بسیار متفاوت خواهد بود چون سقف بالای سر ما آرزوی اوست!

بررسی وقفنامه مسجد چهارمنار یزد (مسجد خضرشاه)

بررسی وقفنامه مسجد چهارمنار یزد (مسجد خضرشاه)

در اینجا درباره سید امیر جلال الدّین خضرشاه که برای تأمین مخارج مسجد و خانقاه آن، زمین، باغ، مزرعه، قنات، دکّان و دیگر املاک خود را وقف می‌کند، می‌خوانیم.

با 2بانوی واقف قجری شهر زنجان آشنا شوید.!

با 2بانوی واقف قجری شهر زنجان آشنا شوید.!

در دوره قاجار زنان بخش عمده‌ای از واقفین بودند، زنان از اموال شخصی یا ارث خود یا همسران وقف می‌کردند. اما آشنا شوید با دو با بانوی واقف زنجانی در زمان قاجار.

درباره‌ی نویسنده
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...