سالانه میلیون‌ها کودک در سراسر جهان قربانی سوءاستفاده و بی توجهی می‌شوند و میلیون‌ها کودک دیگر هم از کمک‌های پیشگیرانه برای جلوگیری از ادامه سوء استفاده‌ها برخوردار می‌شوند.

کمک به کودکان (Help Child) سازمانی برای ارائه کمک به کودکانی است که در شرایطی هستند که از بی توجهی و بدرفتاری رنج می‌برند. روز امید روزی است که تلاش می‌کند این آمار پنهان را به یاد شما بیاورد تا سهم خود را در کمک به افراد جامعه خود و سراسر جهان به جا آورید.
سوءاستفاده به اشکال مختلفی ظاهر می‌شود، از خشونت فیزیکی گرفته تا سوءاستفاده جنسی و یا محرومیت از مراقبت‌های پزشکی ضروری و غذا.

سازمان کمک به کودکان

ایوان فدرسون (Yvonne Fedderson) به عنوان بنیانگذار و رئیس، به تأسیس سازمان کمک به کودکان (Childhelp) پرداخت و تا به امروز نیز در این مقام به خدمت کردن ادامه می‌دهد.
او بر روی مسائلی مانند کمک به ایجاد فصل‌های جدید، خدمه‌ها و مساعدت برای جمع‌آوری کمک‌های مالی در محله‌های خود و خارج از کشور تمرکز می‌کند.

او در تعدادی از سازمان‌های غیرانتفاعی که به کمک‌های بشردوستانه اختصاص داده شده است، فعال است. همچنین بیش از 100 جایزه از گروه‌هایی مانند National Children’s  Alliance’s Champions of Children Award و جایزه Living Legacy Award  دریافت کرده است. او چندین بار نیز نامزد جایزه صلح نوبل شده است.

سارا امیرا (Sara O’Meara) به عنوان بنیانگذار سازمان ، مدیرعامل و رئیس با او همکاری می‌کند. همراه با ایوان، او نیز وقت خود را به عنوان سخنگوی اصلی صرف توسعه سازمان می‌کند و در توسعه منابع مالی و حفظ نظارت بر کل سازمان کمک می‌کند. او مانند شریکش ایوان بیش از 100 جایزه برای کارهایی که برای کودکان بدسرپرست در سراسر جهان انجام می‌دهد دریافت کرده است.

برای مطالعه :

با روز جهانی زمین آشنا شوید.!

تاریخچه سازمان کمک به کودکان

سازمان کمک به کودکان (Childhelp) با سابقه ای طولانی بالغ بر 50 سال در سراسر جهان است که از تلاش‌ها و برنامه‌های خود برای کمک به میلیون‌ها کودک در سراسر جهان استفاده می‌کند.

این سازمان ابتدا برای یتیمان بین‌المللی تأسیس شد و بر کمک به کودکان سربازان آمریکایی و زنان ژاپنی در دهه 60 تمرکز داشت. 

این سازمان به دهکده کودکان ایالات متحده آمریکا (Children's Village USA) تغییر نام داد و بعد تبدیل به کودکان ایالت متحده آمریکا (Childhelp USA) شد تا این که در نهایت به اسم کمک به کودکان ("Childhelp")، که تا به امروز نیز همچنان به آن معروف است، تغییر یافت. کمک به کودکان (Childhelp) امروزه به عنوان یکی از بزرگ‌ترین سازمان‌های پیشگیری از کودک آزاری شناخته می‌شود.

رویکرد و اهداف سازمان کمک به کودکان

این سازمان خط تلفنی با نام "خط تلفن ملی کودک آزاری" را ایجاد کرده است که در تمام طول سال توسط مشاوران حرفه‌ای کار می‌کند. این خط تلفن با پاسخگویی به تماس‌های کودکانی که در معرض خطر هستند و همچنین والدین و سرپرستان و افرادی که معتقدند ممکن است در محله خود کودکانی را که مورد سوءاستفاده قرار گرفته‌اند را مشاهده کرده باشند، به آنها خدمات‌رسانی می‌کند.

با شبکه‌سازی با هزاران سرویس اورژانس، منابع اجتماعی و پشتیبانی می‌توانند اطلاعات تماس مناسبی را در حالتی کاملاً ناشناس ارائه دهند. همه اینها بدون هیچ گونه بودجه دولتی انجام می‌شود.

آنها این کار را با ارائه درمان به کسانی که از کودک آزاری به طرق مختلف رنج می‌برند، ترکیب می‌کنند. یکی از رایج‌ترین آنها مراکز درمانی واقع در مناطق مسکونی است، نام آنها "دهکده کودکان" است، آنها برنامه‌های درمانی را برای کودکان در معرض خطر که توسط دادگاه به آنها ارجاع شده است، ارائه می‌دهند. آنها با ارائه درمانگران، مددکاران اجتماعی و متخصصان پزشکی به برخی از کودکانی که به شدت مورد آزار و بی توجهی قرار گرفته‌اند در این مراکز خدمت می‌کنند.

بیشتر بخوانید :

جشن سه شنبه چیست؟

اهداف روز امید

روز امید را با داوطلب شدن در بخش‌های محلی خود و یافتن راه‌هایی که بتوانید کاری برای افزایش آگاهی در مورد کودک آزاری و نحوه برخورد با موقعیت‌هایی که احتمال می‌دهید این اتفاق بیفتد، جشن بگیرید.
شما همچنین می‌توانید به عنوان نمادی از امید، برای کسانی که با آسیب کودک آزاری روبرو هستند، یک شمع را در مکانی پر رفت و آمد روشن کنید.
کودک آزاری یک مشکل جهانی است و تلاش‌های دهکده بین‌المللی می‌تواند به حفاظت از این بیگناه‌ترین قربانیان بپردازد. شما چگونه سهم خود را برای کمک به جامعه انجام خواهید داد؟

منبع: وبسایت daysoftheyear