همه ما در زندگی اهدافی داریم که به آنها اهمیت می‌دهیم، مشکلاتی که می‌خواهیم از جامعه زدوده شوند و مسائلی که عمیقاً کل زندگی ما را تحت تأثیر قرار می‌دهند.

با این حال اکثر مردم پرمشغله و گرفتار هستند و وقت یا فرصت کافی برای اختصاص کمک‌های مطلوب خود به مؤسسات خیریه و اهداف موردنظرشان را ندارند. 

در نتیجه مناسبتی با عنوان «روز جهانی اهدای دستمزد یک روز به امور خیریه» (Donate A Day’s Wages To Charity Day) برای تغییر این وضعیت به وجود آمده است.

این روز مناسب کسانی است که از پس کمک‌های سالیانه به امور خیریه برنمی‌آیند و در عین حال می‌خواهند تأثیرگذار باشند یا معتقد هستند که سالی یک بار باید تعهدی مهم را به جای آورند.

تاریخچه «روز اهدای دستمزد یک روز به امور خیریه»

این مناسبت بخشی از جنبش «دستمزد یک روز» (One Day’s Wages) است که نخستین بار در سال 2009 آغاز شد.

این روز نه تنها برای تجلیل از سازمان‌هایی است که کارهای خوب و مهم را به خاطر دیگران در سطح داخلی و بین‌المللی انجام می‌دهند، بلکه قصد دارد به همه یادآوری کند که این سازمان‌ها قدرت تغییر جهان را دارا هستند.

از زمان آغاز جنبش «دستمزد یک روز»، این مناسبت به عنوان یک جنبش بین‌المللی رشد کرده و همه را تشویق می‌کند تا دستمزد فقط یک روز خود را به امور خیریه اختصاص دهند.

هرچند در طول یک سال این مبلغ چندان زیادی نیست، اما بسیار بزرگ‌تر از میانگین کمک‌های مالی است.

در عین حال این روز به چیزی بیش از یک کمک مالی صرف شباهت پیدا کرده است، چرا که باعث ایجاد پلتفرمی برای مؤسسات خیریه و غیرانتفاعی شده تا درباره اهداف و آرمان‌های خود صحبت کنند، از خیریه‌های شفاف و قابل اعتماد خارج از کشور تجلیل کنند و فضایی را برای نیکوکاری پرشور و اشتیاق داوطلبان، خیران و شرکا فراهم نمایند.

امروزه این مناسبت همچنان ادامه دارد و نه تنها توسط جنبش «دستمزد یک روز» بلکه توسط افراد و گروه‌های نیکوکار و باانگیزه در سراسر جهان برگزار می‌شود.

نحوه گرامیداشت «روز اهدای دستمزد یک روز به امور خیریه»

بهترین راه گرامیداشت این مناسبت همانطور که از نام آن پیداست، اهدای دستمزد یک روز به امور خیریه است.

چه در حال حاضر عضو متعهد یک مؤسسه خیریه باشید و چه هدفی داشته باشید که همواره به دنبال تحقق آن بوده‌اید، اکنون زمان مناسبی است تا حمایت خود را اعلام کنید.

بیشتر بخوانید :

با روز جهانی ابر انسان آشنا شوید.!

اگر از برگزارکنندگان جنبش «دستمزد یک روز» هستید، شاید وقت آن فرا رسیده تا گامی بیشتر بردارید.

خیلی از مؤسسات خیریه و سازمان‌های غیرانتفاعی، رویدادهایی را در طول این روز برگزار می‌کنند و شاید به نیروها و داوطلبان اضافی نیاز داشته باشند.

  • چه صرفاً با هدف شرکت در این رویداد برای نشان دادن حمایت‌تان و چه تمایل به اختصاص مقداری وقت و کمک به این رویداد می‌توانید با خیریه مورد نظر خود تماس بگیرید و از برنامه‌های آن مطلع شوید.
  • اگر مؤسسات خیریه اطلاعی از این مناسبت ندارند، این فرصت را دارید تا آنها را باخبر کنید و با درگیر کردن‌شان در کمپین رسانه‌های اجتماعی به آنها کمک کنید تا وجهه خود را تقویت کنند.
  • سازمان‌های دیگر از جمله خود جنبش «دستمزد یک روز» همه نوع محتوای آنلاین از تصاویر نیکوکاری و رویدادهای خیریه در سراسر جهان گرفته تا اهدافی که برجسته می‌کنند را به اشتراک می‌گذارند.
  • اشتراک‌گذاری محتوا و مشارکت در گفتگوهای آنلاین نیز می‌تواند به رشد آگاهی بیشتر کمک کند.

منبع: وبسایت daysoftheyear