بسیاری از افراد در جامعه هستند که شوق انجام کاری ارزشمند را دارند و یا حداقل می‌خواهند قدم و سهمی در جامعه داشته باشند، اما معمولاً نمی‌توانند و یا به نظر نمی‌رسد که بتوانند به تنهایی به کارشان، ارزشی که مد نظر دارند را تحقق ببخشند.

بنابراین مجموعه فعالیت هایشان مانند سایر خیرین و فعالان امور خیر، به چشم نمی‌آید. در همین راستا روز 15  آوریل را به نام "داوطلبان خرد" و یا microvolunteering نام‌گذاری کردند. علت این نام گذاری آگاهی از مفهوم فعالیت‌های داوطلبانه کوچک بود.

برای مطالعه :

 با روز جهانی نوع دوستی آشنا شوید!

همچنین اینکه چگونه می‌توان حال جهان و مردم جهان را با اقدامی هر چند کوچک، بدون هیچ گونه چشم‌داشتی بهبود بخشید. پس این نام گذاری به نام روز داوطلبان خُرد قطعا تاثیرگذار خواهد بود.


 فعالیت‌های داوطلبی خُرد

روز داوطلبان خُرد، مفهومی ساده و روان دارد. در این روز افراد برای حمایت از یک هدف ارزشمندی که ممکن است خیلی بزرگ و خاص نباشد، تلاش می‌کنند تا در بهبود حال زمین و حتی هم نوعان خود نقش کوچکی داشته باشند.

برای این دست فعالیت‌های داوطلبانه نیازی به هزینه‌های بالا نیست، حتی اغلب از منزل‌تان نیز می‌توانید اقدامات راحت و کوچکی را انجام دهید.
این اقدامات، هرچیزی می‌توانند باشند، شما می‌توانید برای یک بیمار یا سالمند در بیمارستان نامه بنویسید و یا حتی عکس‌های اینترنتی را برای کمک به افرادی که اختلال بینایی دارند، علامت دار کنید.

هدف از نام‌گذاری روز جهانی داوطلبان خُرد

هدف از نام‌گذاری روز جهانی داوطلبان خُرد، افزایش آگاهی در مورد تاثیرگذاری این دست از اقدامات کوتاه و آسان است. به علاوه این که در این روز، شهروندان جامعه تشویق می‌شوند که وارد میدان شوند و حداقل با قدمی کوچک مشارکت داشته باشند.

بیشتر بخوانید :

آشنایی با روز جهانی تقدیر از داوطلبان خیریه

بنابراین چرا از این فرصت در این روز خاص استفاده نکنید تا شاهد نتیجه‌ای دلپذیر باشید و در آخر کار تغییراتی که به دنبال آن بودید را ببینید.
شما می‌توانید به دنبال پروژه‌ای که علاقه دارید بروید و بر حسب توانایی‌تان آن را انجام دهید، حمایت کنید و کمک کنید تا دنیا به مکانی بهتر تبدیل شود.

همه این‌ اقدامات می‌تواند از روی همان مبل راحتی که در منزل بر روی آن نشسته‌ای،؛ انجام شوند. فراموش نکنید که همواره کاری هست که ارزش دواطلب شدن را داشته باشد، فقط کافی است که بخواهید.

منبع: daysoftheyear