سرطان هیچ‌وقت موضوع خوشایندی برای تأمل و تفکر نیست؛ اما علیرغم وجود آن در تمام زندگی، ما در حال حاضر ابزارهای علمی برای مقابله با آن را داریم. سرطان تخمدان یک نوع بیماری موذی و بد تفهیم شده است؛ بنابراین، روز سرطان تخمدان فرصتی برای گردآوری زنان از سراسر جهان به منظور افزایش آگاهی و کمک به مبارزه با این بیماری است.

آشنایی با روز سرطان تخمدان

سرطان تخمدان یک بیماری مهم است که سالانه باعث مرگ 140 هزار نفر در سراسر جهان می‌شود. بااین‌حال، مانند بسیاری از اختلالات دیگر زنانه، به‌ویژه در برخی از مناطق درحال‌توسعه به‌خوبی شناخته‌نشده است. به همین دلیل، موسسه خیریه Target Ovarian Cancer، روز سرطان تخمدان را که یک ابتکار جهانی برای برجسته کردن وضعیت زنان مبتلا به این بیماری و ایجاد امید است را رهبری و هدایت می‌کند.

روز سرطان تخمدان، روزی برای ایجاد امید، به تشویق دولت‌ها و مؤسسات خصوصی برای اختصاص منابع بیشتر به این زمینه کمک می‌کند. با پول کافی و تحقیقات علمی، میزان بقا و نجات می‌تواند مانند سایر انواع سرطان‌ها بهبود یابد.

سرطان تخمدان در تخمدان‌ها ایجاد می‌شود. ساختارهای کیسه مانندی که حاوی سلول‌های تخمک در زنان هستند و عوارض زیادی را ایجاد می‌کنند. 
زنان مبتلا به این بیماری معمولاً دچار نفخ، مشکل در غذا خوردن، درد در ناحیه شکم و تکرر ادرار می‌شوند. با وجود اینکه سرطان تخمدان هشتمین سرطان شایع در جهان است، پزشکان هنوز هم اکثر اوقات تشخیص اشتباه می‌دهند؛ بنابراین، نیاز است تا آگاهی درمورد سرطان تخمدان بیشتر شود و تجهیزات تشخیص این بیماری نیز بهبود پیدا کند.


برای مطالعه :

آشنایی با روز جهانی اهدای خون

تاریخچه روز سرطان تخمدان

روز سرطان تخمدان، زاییده افکار Target Ovarian Cancer است. این موسسه خیریه پیشرو در سرطان، در زمینه تحقیقات برای نجات زندگی، بودجه تأمین می‌کند و از زنان تحت درمان حمایت می‌کند.
این موسسه خیریه برای اولین بار در سال 2008 تأسیس شد و از آن زمان سه ستون اصلی را دنبال کرده است که برای جلوگیری از این بیماری طراحی شده است.

هدف اصلی این موسسه بهبود تشخیص زودهنگام سرطان است. اگر بتوانید سرطان تخمدان را زود تشخیص دهید، بیماران شانس بسیار بیشتری برای زنده ماندن دارند.
هدف دوم جمع‌آوری پول برای تحقیقات نجات‌بخش است. در حال حاضر، این موسسه خیریه از جدیدترین و انقلابی‌ترین و امیدوارکننده‌ترین درمان‌ها پشتیبانی می‌کند که به میلیون‌ها زن مبتلا به این بیماری امید می‌دهد.

در نهایت، نیاز مبرم به حمایت از مبتلایان به این بیماری احساس می‌شود. زندگی با سرطان همیشه یک چالش است، اما سرطان تخمدان به‌طور ویژه برای همه افرادی که اهمیت می‌دهند نگران‌کننده است. Target Ovarian Cancer مراقبت‌های ویژه‌ای را برای برخی از بیماران فراهم می‌کند.

درحالی‌که این موسسه برای اولین بار در سال 2008 افتتاح شد، اما تا سال 2013 روز سرطان تخمدان را راه‌اندازی نکرد. روز سرطان تخمدان در نوع خود اولین رویداد در سراسر جهان بود، بنابراین این سازمان آن را به جامعه جهانی معرفی کرد. این روز، سازمان‌هایی را از سراسر جهان گرد هم آورد تا در مورد بیماری و علائم مرتبط با آن به جوامع آموزش دهند.

سرطان تخمدان تقریباً در همه کشورها، چه غنی و چه فقیر، یک مشکل جدی بهداشتی است. هم پزشکان و هم افراد باید علائم و نشانه‌های این بیماری را بشناسند تا بتوانند زنان را غربالگری کنند و در مراحل اولیه بیماری، آن را تشخیص دهند. بخشی از هدف این روز ایجاد حس همبستگی بین همه‌کسانی است که به این بیماری گرفتار شده‌اند. برگزارکنندگان می‌خواهند مردم بدانند که می‌توانند با این بیماری مبارزه کنند و همیشه امیدی وجود دارد.

در سال‌های پس از 2013، روز سرطان تخمدان همچنان شتاب گرفت. Target Ovarian Cancer در حال حاضر با بیش از صد خیریه سرطان تخمدان در بیش از 32 کشور همکاری می‌کند. آن‌ها برای تحقیق پول جمع‌آوری می‌کنند، آگاهی عمومی از بیماری را بهبود می‌بخشند و اهمیت بررسی زودهنگام علائم را نشان می‌دهند.

پزشکان اغلب سرطان تخمدان را در مراحل پایانی رشدش تشخیص می‌دهند. در مراحل اولیه، علائم خفیف هستند. مردم این علائم را به مشکلات دیگری ربط می‌دهند و به‌سادگی از  کنار آن می‌گذرند و تصور نمی‌کنند که ممکن است واقعاً بیمار باشند؛ بنابراین، پزشکان معمولاً با بیماران مبتلا در مرحله پیشرفته برخورد می‌کنند.

بنابراین، هم پزشکان و هم بیماران باید احتمال ابتلا به سرطان تخمدان را زودتر در نظر بگیرند (حتی برای رد بیماری) هرچه زودتر بیماری سرطان تخمدان تشخیص داده شود، احتمال درمان آن بیشتر می‌شود.

Target Ovarian Cancer به‌طور مرتب رویدادهای برجسته‌ای را برای تقویت و هدایت گفتگو درباره سرطان تخمدان ترتیب می‌دهد. به‌عنوان‌مثال، در سال 2016، موسسه خیریه یک رویداد جمع‌آوری کمک مالی ترتیب داد که در آن شرکت‌کنندگان در امتداد دیوار بزرگ چین قدم زدند!
با توجه به‌روز سرطان تخمدان در تقویم، همه ما بهانه‌ای برای رویارویی با آن داریم. شما می‌توانید کاری پیش‌پاافتاده انجام دهید و به صدها هزار زنی که هرسال می‌فهمند به این بیماری مبتلا هستند کمک کنید.

بیشتر بخوانید :

آشنایی با روز جهانی زبان­ اشاره

گرامیداشت روز سرطان تخمدان 

فکر می‌کنید نمی‌توانید به جشن گرفتن روز سرطان تخمدان کمک کنید؟ دوباره فکر کنید! کارهای زیادی می‌توانید انجام دهید و حتماٍ لازم نیست که پزشک باشید!

به اشتراک گذاشتن علائم سرطان تخمدان یکی از تأثیرگذارترین کارهایی است که می‌توانید به‌عنوان یک فرد انجام دهید. تقریباً از هر هفتاد زن یک نفر در برهه‌ای از زندگی خود به این بیماری مبتلا می‌شود، اما بااین‌وجود اکثر آن‌ها اطلاعات کمی در مورد بیماری سرطان تخمدان دارند. 

همان‌طور که گفته شد، علائم گوناگون شامل نفخ، نیاز به تکرر ادرار و درد در ناحیه شکم از نشانه های این بیماری است. زنان نباید سرطان تخمدان را رد کرده و این علائم را به دلایل دیگری نسبت دهند. آن‌ها باید بدانند که ممکن است این علائم نشانه سرطان باشد.

کار بعدی که می‌توانید انجام دهید این است که اطلاعات مربوط به‌روز سرطان تخمدان را تا رسیدن به خود رویداد در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید. برای رساندن صدای خود به گوش همه از حساب‌های اجتماعی‌تان استفاده کنید.

برای کسانی که می‌خواهند همه‌چیز را یک گام جلوتر ببرند، می‌توانید یک گردهمایی کمک مالی به نیت کسانی که توسط Target Ovarian Cancer اداره می‌شوند، ترتیب دهید. خیر - مجبور نیستید هزاران مایل در امتداد دیوار چین راه بروید، اما می‌توانید روش‌های خلاقانه‌ای برای ترغیب مردم به پرداخت کمک‌های مالی در جامعه پیدا کنید.
مواردی مانند پیاده‌روی با حمایت مالی، ماراتن، شنا و حتی چالش‌های مربوط به غذا خوردن همگی ایده‌های خوبی برای  جمع آوری کمک‌های خیر هستند.

بسیاری از مردم‌دوست دارند از این روز برای به اشتراک گذاشتن داستان‌های خود از سرطان تخمدان استفاده کنند. این بیماری اساساً زندگی همه‌کسانی که آن را لمس می‌کنند تغییر می‌دهد. میلیون‌ها نفر یا این بیماری را داشته‌اند یا کسی را می‌شناسند که به این بیماری مبتلا بوده است. به اشتراک گذاشتن داستان می‌تواند راهی موثر برای جلب‌توجه دیگران باشد.

درنهایت، می‌توانید رنگ سبز آبی بپوشید، به یک موسسه خیریه فعال در زمینه سرطان تخمدان کمک کنید، یا پست‌های رسانه‌های اجتماعی آن‌ها را لایک کرده و دنبال کنید. پس چرا منتظری؟

منبع: سایت daysoftheyear